Úvod O mně Články Software Bastlírna Foto ...a zbytek <


To ostatní, co se jinam už nevešlo

Před pár lety jsem objevil nové neznámé oblasti - půsty, vitariánství, breathariánství. Po pár letech půstů a vitariánství (na fóru vitarian.cz jsem měl nick Panda, server už ukončil činnost) jsem založil server www.breatharian.eu, s úmyslem proniknout i do oblasti breathariánství. S tím vším už jsem skončil - ne že by tyto věci nefungovaly, ale podstata lidské existence je trochu někde jinde. Tak alespoň jsem si server ponechal jako "svůj" server, kde mohu mít své stránky, :-)

Fotobanky - od listopadu 2013 jsem propadl nové zábavě, fotobankám. Fotím fotky a kreslím ve Photoshopu a Illustratoru a svou tvorbu pak nabízím k prodeji (jedná se o stock grafiku tedy spotřební a reklamní, ne uměleckou). Dokonce jsem si na to pořídil i nový foťák, Panasonic Lumix DMC-FZ72 ultrazoom 60x. Příjmy nejsou vysoké, ale ani ne zanedbatelné a hlavně se časem zvyšují. Seznam mých portfolií (obsahy se liší, protože ve fotobankách přijímají jen něco, mají různá kritéria):

123RF, BigStockPhoto, CanStockPhoto, DepositPhotos, DreamsTime, Fotolia, GraphicRiver, iStockPhoto, PhotoDune, Pond5, ShutterStock (ShutterStock video), VectorStock, TurboSquid, Clashot

Generátor textur TexiGen www.breatharian.eu/TexiGen

Program pro snadnou editaci keywords programu DeepMeta DeepMetaPreset

Update 2019: ... a po pár letech s tím zase skončil. :-) Sice mám tvorbu stále na fotobankách, ale nové věci už netvořím, je potřeba se věnovat zase jiným novým oblastem. :-)

Smajlíky pro phpBB fórum (použité na fóru breatharian.eu), rozměr typicky 16x16, jazyky CZ, SK a EN. Instalují se do fóra rozbalením do složky images/smilies a potom ve volbě Přispívat / Smajlíci.

Download smajlíků 16x16 pro phpBB fórum

Download zdrojových kódů smajlíků (12 MB) - grafika ve Photoshopu, animace, smajlíky v rozměru 16x16, 32x32, 512x512.

Sbírka 6064 avatarů pro phpBB fórum (dostupné v Galerii avatarů), rozměry typicky 128x128. Instalují se rozbalením do složky images/avatars/gallery.

Download avatarů (18 MB)

Úpravy phpBB fóra - tyto úpravy jsem dělal na fóru breatharian.eu, mohly by někoho zajímat. Obzvláště doporučuji reputaci uživatelů (hodnocení příspěvků "lajkování") a chat.

Změny nejsou ve formě modulů, byly provedeny přímo ve zdrojových kódech fóra. Zde jsou k dispozici soubory před i po úpravě, takže lze vidět jaké změny jsou potřeba provést (k porovnání souborů doporučuji použít program "Beyond Compare"), mělo by být možné je opakovat i v jiných verzích phpBB. Po provedení změn ve zdrojácích phpBB je nutné v administraci pročistit cache aby se změny uplatnily.

úpravy v phpBB 3.09 česká lokalizace:

01 styl subsilver2: okno oznamující příchod soukromé zprávy nahoře na stránce
02 styl subsilver2: klikací záhlaví stránky
03 styl subsilver2: editační pole soukromé zprávy se roztahuje podle okna
04 vytvoření nového stylu fóra "breatharian"

úpravy v phpBB 3.10 česká lokalizace:

05 styl breatharian (nebo subsilver2): reputace uživatelů
06 styl breatharian (nebo subsilver2): nálepky uživatelů
07 styl breatharian (nebo subsilver2): chat
08 hromadný update letní-zimní čas
09 narozeninový balonek
10 obarvení nepřečtených témat
11 aliases uživatelů (zobrazení alternativních jmen)

Download úprav fóra (1 MB)

Ještě doporučuji zajímavé BBCode tagy - např. vložení videa z YouTube do fóra. Tagy jsou popsané zde v diskuzi, a zde jsou vidět ukázky.

Tohle je ještě taková zajímavost - prodávali jsme z pozůstalosti známky z Číny a netušili jsme že jsou tak populární a ceněné. Tady jsou k dispozici skeny známek, kdyby se to někomu k něčemu hodilo: cina.hostuju.cz.
Pro zájemce o operační systémy zde sbírka starších operačních systémů pro IBM PC (abandonware).